Dlaczego zrezygnowanie z pracy w złości może za sobą nieść duże konsekwencje.


Zdarzają się czasami przypadki, że ktoś już ma serdecznie dość swojej pracy. Bywa rozdrażniony, zdenerwowany i pełen złych emocji. Czasami może wystarczyć jedna drobna rzecz, żeby wybuchnąć gniewem i wyrzucić z siebie wszystko, co komu będzie leżeć na sercu. Jednak powinno się być świadomym tego, że tego typu niekontrolowane zachowania przeważnie dają naprawdę niedużo, a mogą się skończyć poważnymi konsekwencjami.


Rozmaitych przyczyn tego typu zachowań jest naprawdę dużo, nie tylko wiążących się bezpośrednio z samą pracą, ale też firmową atmosferą. Przykładowo często to mogą być złe relacje z przełożonymi czy kolegami, brak podwyżek, awansów czy też rozmaite rozgrywki w firmie. I w takich przypadkach niektórzy pracownicy nie wytrzymują i w pewnym momencie mogą wybuchnąć.


Wybuchy złości wprawdzie mogą ulżyć na chwilę, jeśli się wykrzyczy głośno co się myśli lub nawet czymś rzuci, to człowiek może się od razu lepiej poczuć. Lecz przeważnie poza krótkotrwałą satysfakcją nic poważnego się nie osiągnie, a w praktyce stracić można bardzo dużo.


Decydując się na takie zachowanie najczęściej trzeba się liczyć z tym, że nastąpi pożegnanie z firmą. Wielu pracowników po takiej sytuacji być może napisze sama wypowiedzenie, lecz spodziewać się jednak należy tego, że pracodawca będzie chciał zwolnić dyscyplinarnie i później będzie konieczność wytłumaczenia się z takiego stanu rzeczy podczas przyszłych spotkań w sprawie pracy.


Na pewno po rozstaniu w burzliwy sposób nie otrzyma się z ostatniej pracy opinii i referencji. Dlatego też gdy komuś będzie zależeć na tym, żeby je jednak otrzymać, to nie powinien raczej zbyt wulgarnie mówić, jakie ma zdanie o swojej pracy. Chyba że ma już znalezionego nowego pracodawcę lub też zakłada swój biznes, ale i tak nie powinno się raczej w taki drastyczny sposób palić za sobą mostów.


Uważać też trzeba na to, że niektóre zachowania mogą być powodem problemów prawnych. Jeśli ktoś zniszczy w złości firmową lub pracowniczą własność, kradnie informacje czy majątek, to musi mieć świadomość tego, że może za to odpowiedzieć, z tego też powodu nie warto jednak z takimi zachowaniami przesadzać.