Jak wybrać firmę na warsztaty integracyjne

Odpowiednie przygotowanie integracyjnego wyjazdu to przedsięwzięcie dość złożone, które będzie wymagać pozałatwiania licznych spraw jakie będą miały duży wpływ na powodzenie takiego wyjazdu, w niektórych przypadkach nie pamiętanie o jednym szczególe może skończyć się wielką klapą. Należy znaleźć odpowiedni hotel, zorganizować transport i we właściwym czasie poinformować osoby które mają na taką imprezę wyjeżdżać.

Bardzo dużą rolę na etapie organizacji tego typu wyjazdów będzie odgrywać odpowiedni wybór firmy, jaka zajmie się sprawami, które się będą wiązać z aktywnym wypełnieniem czasu pracowników. Tu nie można zdawać na jakieś przypadkowe decyzje, bowiem ewentualna wpadka z pewnością będzie długo pamiętana i przez wszystkich uczestników, i przez właścicieli firm, za pieniądze których impreza została zrobiona.

Przede wszystkim należy skontrolować, czym się może pochwalić, tu bardzo się przydadzą referencje i opinie z wydarzeń, które były wcześniej realizowane. Jest to bardzo ważne w szczególności kiedy wyjazdy integracyjne organizowane będą na więcej niż sto osób, kontrolowanie tak licznej grupy i realizacja wszystkiego zgodnie z planem wymagać będzie naprawdę dużych umiejętności.

Namawiamy też, by sprawdzić czy realizuje wyłącznie eventy integracyjne, czy również warsztaty rozwojowe np. Miękkie Szkolenia Z Zarządzania Strategicznego http://www.szkolenia-menedzerskie.pl/szkolenie-zarzadzanie-strategiczne - to da szansę zintegrować rekreację z podnoszeniem kompetencji zawodowych.

Bardzo ważny jest także wybór dobrych trenerów. Pożądane jest, żeby to był zespół który się zna, współpracujący od jakiegoś czasu, dzięki temu będzie on umiał sobie poradzić w nieprzewidzianych sytuacjach. Przypadkowo zebrana grupa trenerska najczęściej poradzi sobie z zadaniem, lecz niebezpieczeństwo wpadki będzie sporo większe.

Do zapanowania nad setką ludzi o różnych temperamentach potrzeba będzie osoby charyzmatycznej i dynamicznej. Pożądane jest, żeby organizatorzy mieli trenera z takimi umiejętnościami, w takiej sytuacji można być pewnym, że atrakcje, które się zaplanuje odbędą się z zgodnie z opracowanym harmonogramem.

Na zakończenie należy sprawdzić, jak przedstawia się kwestia sprzętów dostarczanych przez firmę. Duża ilość wyjazdów zakończyło się fiaskiem właśnie z powodu tego, że coś uległo awarii i organizatorzy nie wiedzieli co zrobić. W szczególności podczas różnych gier terenowych odpowiedni sprzęt odgrywa ogromną rolę, ma również istotny wpływ na bezpieczeństwo pracowników z niego korzystających.