Reguły pracy w dziale pracowniczym

W niniejszym wortalu od wielu miesięcy opisuję korzyści płynące z współpracy w grupie jako zespole. Właśnie niedawno miałem przyjemność poprowadzić cykl profesjonalnych kursów dla menedżerów w obszarze integrowania zespołu. Osoby uczestniczące w badaniach na temat projektów szkoleniowych opowiadali przypadki pracy zespołowej, jakie spotykają w swojej aktywności menedżerskiej w firmach. W oparciu o to opracowałem kilka dobrych praktyk funkcjonowania w dziale pracowniczym. Pozostałe dobrych praktyk da się znaleźć także tu: http://www.szkolenia-integracyjne.pl/szkolenia-team-building
Dalej prezentuję dobrych praktyk pracy w zespole. Zaprezentowałem je jako przykłady rzeczywistych sytuacji w firmie.
1. Wprowadź cykliczne zebrania zespołu
Ania była w zeszłym roku kierownikiem działu zarządzania projektami. Jest zatrudniona z dość dużą i ambitną grupą informatyków, specjalistów ds. obsługi klienta i innych zatrudnionych. Aby zatrudnieni w tym zespole ludzie dali radę w jednym zespole współdziałać, menedżerka wprowadziła cykliczne zebrania. Zebrania mają miejsce zwykle w poniedziałek o godzinie 9.00 i zabierają pracownikom 2,5 godziny. Po spotkaniu kierowniczka w formie pisemnej dokumentuje wnioski oraz zadania dla większości członków zespołu.
2. Poznaj swoich kolegów z pracy
Damian jest zatrudniony w departamencie zarządzania projektami. Na co dzień aktywnie uczestniczy w wielu działaniach z pozostałymi ludźmi w firmie, jednakże oni pracują w pozostałych krajach. By ludzie funkcjonujący w opisywanej firmie sprawniej razem współpracowali, co miesiąc dział kadr deleguje ich na 6 godzin na integracyjne zebrania w dobrym motelu.
3. Gromadzenie kompetencji w dziale pracowniczym
Beata jest kierownikiem rodzinnej firmy z branży handlowej. Firma posiada w głównej siedzibie firmy 5 specjalistów. Kierowniczka wybrała dla celów gromadzenia wiedzy system informatyczny do tworzenia bazy kompetencji w obszarze funkcjonowania firmy. Dzięki temu zatrudnieni w tej firmie mają możliwość pracować razem i dowiedzą się, jakie procesy są w tej instytucji.
Tyle moich przemyśleń.
Opracowanie: Krzysztof Kowal
I DODATKOWO JAK ZWYKLE ODROBINA INTERESUJĄCYCH DANYCH DOTYCZĄCYCH INTEGRACJI Z MINIONEGO OKRESU:
- Najpopularniejsza forma zadań team building : scenariusz społeczny
- Najwyżej wycenione w kwestionariuszach po szkoleniu aktywności – oceny uczestników: gry miejsce
- Statystyczna liczebność grupy zajęciowej: dziewięćdziesiąt osób.
- Najlepsze dla zamawiającego dni tygodnia na konferencję: weekend.
- Najczęściej oczekiwania destynacja: Wrocław

ŹRÓDŁO: Training Projects
Działamy jako grupa szkoleniowców z doświadczeniem menedżerskim ale również kompetencjami związanymi z sportami ekstremalnymi, co uprawnia nas do wykonywania projektów w formie plenerowej, łącząc kształcenie pracowników i atrakcyjne gry. zatrudnieni u nas animatorzy to również autorzy artykułów w prasie branżowej i ciekawe osobowości.