Dwa przykłady firm i praca zespołowa

W dzisiejszym artykule opisuję studia przypadku różnych przedsiębiorstw. Jedna firma została zorganizowana jednoosobowo. Zatrudnieni w niej ludzie nie mieli być zespołem, pracownik skupiał się na celach wpisujących się w jego zadania nie współpracując z innymi. Druga organizacja pracowała w efektywnie pracujących zespołach. Było to możliwe, gdyż ta firma przeszła identyczne szkolenie, jak to: Biznesowe Wyjazdy
Opisana na początku instytucja biznesowa została założona w 1998 przez dentystę Adama Nowaka, który chciał rozszerzyć zawód czyli postanowił zostać właścicielem firmy.
Jego uniwersytetem była Akademia Medyczna w Krakowie , w jej murach skończył naukę jako dentysta. Otworzył Zarejestrował firmę handlową i znalazł 12 współpracowników w poszczególnych regionach naszego kraju. Każdego miesiąca pracownicy widzieli się w centrali firmy w Warszawie gdzie omawiali wszystkie cele organizacji. Nie biorąc pod uwagę tego spotkania pracownicy pracowali zawsze samodzielnie. Kiedy 7 osób zdecydowało się odejść z firmy, ogromna większość kwestii biznesowych firmy nie zostało zamkniętych. Po 2 miesiącach ta instytucja zbankrutowała.
Kolejną wymienioną powyżej firmę zarejestrował wyjątkowo aktywny student Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Już na drugim roku lubił organizować interesujące seminaria dla pracodawców. Zatrudnił się w organizacji non-profit na stanowisku ”szef” marketingu. Gdy zdobył stopień licencjata, otwarł firmę konsultingową. W ciągu 10 kolejnych lat ta spółka stała się najbardziej znaną i polecaną organizacją w grupie podobnych firm w Unii Europejskiej. Jej najmniejszy miesięczny dochód sięgał 10 mln Euro. Firma miała 90 profesjonalistów, dodatkowo 47 szkoleniowców w takich miejscach jak: Białystok, Katowice, Zakopane, Zielona Góra. Pracownicy zwykle pracowali zespołowo, i to z tej właśnie przyczyny firma wciąż się rozwija.
Na tą chwilę to tyle moich przemyśleń.
Opracowanie: Krzysztof Piskorz
I DODATKOWO JAK ZWYKLE ODROBINA NIETYPOWYCH ANALIZ ODNOŚNIE INTEGRACJI Z POPRZEDNIEGO MIESIĄCA:
- Najczęściej wspomianana w zapytaniach od klientów forma aktywności : nagrywanie filmów i teledysków
- Najwyżej wycenione w kwestionariuszach po evencie ćwiczenia – oceny grup: zadania wspinaczkowe
- Typowa liczebność grupy szkoleniowej: trzydzieści osób.
- Oczekiwane przez grupe dni tygodnia na konferencję: początek tygodnia.
- Najchetniej zamawiana lokalizacja: Kraków

ŹRÓDŁO: Training Projects
Od sześciu lat wykonujemy zlecenia w branży wydarzeń i konferencji korporacyjnych jako Training Projects.
Nasze widowiskowe wyjazdy integracyjne i edukacyjne szkolenia team building są cenione przez wiele instytucji z całego kraju.