Dlaczego mamy fatalne zdanie o imprezach ?

Czy mają rację ci, którzy twierdzą, że eventy firmowe to jedynie pretekst do nadużywania alkoholu i sposobność do obżarstwa? Przypuszczalnie kryje się w tym odrobina prawdy, ale nie w stosunku do każdego eventu. Przejaskrawione będzie twierdzenie , że większość weekendowych wyjazdów z pracy koncentruje się na niekontrolowanej balandze .

Trzeba podkreślić, że kłopot jest wtedy, gdy osoba odpowiedzialna za organizację imprezy nie ma kompletnie talentu i zmysłu do takich projektów. W rzeczywistości skuteczne inspirujące szkolenia integracyjne to trudne wyzwanie. Nocleg to za mało, jak i smaczne posiłki. Gdyby każdy potrafił przygotować i poprowadzić skuteczne szkolenie integracyjne , nikt nie robiłby przelewów dla profesjonalnych agencji i zbyteczne byłyby drobiazgowe planowanie wyjazdu.

Wiele danych dostarcza w tej materii najnowszy http://szkoleniabadania.wordpress.com/szkolenia-miekkie-hr/ Ranking Firm Szkoleniowych przygotowany w ramach uniwersyteckich analiz.

Regułą jest, że odpowiednio opracowany wyjazd firmowy powinien polegać na precyzyjnym planie , niejeden detal powinien zostać przedyskutowany. Osoba, która specjalizuje się w organizowaniu takich wyjazdów nie tylko zadba o właściwe lokum na skuteczne budowanie więzi międzyludzkich, przygotuje zróżnicowaną rozrywkę . Głównie , zgodnie z wytycznymi pracodawcy , wyselekcjonuje takie koncepcje przebiegu imprezy, które dadzą szansę wypracować nowy poziom relacji i zaufania. Jeśli należy zjednoczyć ekipę, pojawią się, zapewne, wybrane działania teambuildingowe, skoncentrowane, przede wszystkim, na wspólnym pokonywaniu nagle pojawiających się trudności. Gdy wymagane jest przekazanie jakiejś wiedzy , znajdzie się również czas na trening przygotowany przez doświadczonego coacha . Nic nie zostanie pozostawione przypadkowi .

Oczywiście nie sposób przewidzieć imprezy w każdym detalu. Ludzie są różni i przybywają z różnymi oczekiwaniami na tego pokroju eventy . Nie można wtedy wykluczyć, że będą ekscesy , ale należy je postrzegać jako nieistotne zdarzenia . Pracownicy doświadczonej firmy eventowej umieją radzić sobie skutecznie z kontrolowaniem przebiegu wyjazdów integracyjnych , bo dla nich doprowadzenie imprezy do uzgodnionego celu jest priorytetowe.