Ciemna warstwa wydarzeń integracyjnych

O dużej roli takiego Szkolenia Integracyjnego|Symulacyjnego|Menedżerskiego|Team Building|Biznesowego} http://www.szkolenia-opinie.edu.pl mówi się bardzo dużo, niezaprzeczalnie posiadają one mnóstwo zalet, o czym wszyscy zresztą wiedzą. Są świetną metodą na poprawę kontaktów wśród pracowników, wzmacniają lojalność pomiędzy pracodawcą oraz załogą, a oprócz tego mogą stanowić jedną z form doceniania.

Nawet pomimo trudnych do przecenienia zalet integracyjnych wyjazdów czasem mogą one mieć trochę ciemnych stron, o czym coraz częściej można usłyszeć niesamowite historie i legendy. Dotyczy to szczególnie przypadków, gdy wyjazd nie został należycie przygotowany i wykonany. Pracownicy chcą jechać, żeby dobrze się bawić i odpocząć, a wracają skłóceni, zniechęceni oraz niezadowoleni.

Najczęstszymi problemami w czasie takich imprez jest zatarcie granic między przełożonymi a ich podwładnymi. W szczególności kierujący zespołami powinni zapamiętać, że nawet podczas zabawy ich zachowanie musi być odpowiednie do do hierarchii służbowej. Swoboda i rozluźnienie może się przyczynić do przeniesienia takich relacji na grunt firmowy, a to z całą pewnością nie będzie pożądane.

Następnym aspektem, jaki może wyniknąć z niewłaściwie wybranego programu, będzie typowa nuda, jaka w wielu niestety przypadkach jest zaleczana przez uczestników wyjazdu alkoholem w nadmiernej ilość. Jeśli wyjazd jest tylko i wyłącznie przykrą koniecznością i całkowicie będzie się rozmijał z tym, co ludzie oczekują, to nie ma się czemu dziwić, że zamiast dobrze się bawić będą oni chcieli wrócić do domu tak szybko jak się tylko da.

Będą się także przytrafiać sytuacje, gdy na wyjazdach wśród pracowników w miejsce poprawienia stosunków zaczną się pojawiać jakieś nieporozumienia i podziały. Osoby ciche, mało rozrywkowe czy zwyczajnie nie akceptujące alkoholu mogą być nie zaakceptowane przez pozostałych współpracowników, niestety często sytuacja tego typu przenosi się na zachowanie w zakładzie i powoduje duże pogorszenie atmosfery.

Tak więc można zobaczyć, że wyjazdy integracyjne to nie tylko dobry wypoczynek i zabawa, ale także zagrożenia, które mogą niekiedy się pojawiają. Jeżeli będzie się o tym wiedziało, to da się tak zaplanować całą imprezę i dobrać program, możliwości wystąpienia problemów tego typu było bardzo małe.