Plenerowe gry dla pracowników

O roli imprez integracyjnych w docenianiu oraz motywacji pracowników wielokrotnie już mówiono, i zawsze wniosek jest bardzo prosty. Będą one świetnym sposobem na realizację wymienionych wyżej celów, jednak trzeba je organizować bardzo rozsądnie, bo jedynie wówczas spełnią zadania, które się przed nimi stawia.

Często podczas wyjazdów integracyjnych pracodawcy chcą znacznie więcej niż zabawę przez cały dzień i noc z muzyką i alkoholem. W czasie tego typu wyjazdów przecież można przeprowadzić dużo gier oraz zabaw, które mimo że mogą być świetną rozrywką, to oprócz tego mogą bardzo dużo pokazać uczestnikom i sprawdzić, jak będą postępować w sytuacjach, w których się znajdą.

Jednym z coraz popularniejszych sposobów na zapewnienie uczestnikom należytego zapasu adrenaliny i emocji są gry terenowe i Ćwiczenia Menedżerskie http://www.symulacje.edu.pl . Z reguły są one planowane w pobliżu miejsca, gdzie grupa ma nocleg, lecz mogą zajmować obszar o większej powierzchni - niekiedy może to być nawet kilkadziesiąt kilometrów dzikich terenów.

Najczęściej schemat takich gier polega na tym, że uczestnicy mają za zadanie pokonać wyznaczoną trasę pomiędzy kilkoma punktami, jednocześnie wykonując zadania mające zwiększyć atrakcyjność gry. Najczęściej udział w nich będzie brało parę niezależnych grup, spośród których sukces odniesie ta, która najdokładniej lub najsprawniej wykona cele, które zostaną przed nią postawione.

Często w tego typu grach terenowych mogą być wykorzystywane najnowsze zdobycze techniki, czyli nawigacje satelitarną i systemy łączności, lecz dodatkowo do dyspozycji uczestników mogą także być tradycyjne pomoce, na przykład kompasy i mapy. Przez to, że rywalizacja będzie się odbywać w zespołach, to będzie to zmuszać uczestników do podejmowania współpracy aby sukces był możliwy.

Z powodu swojej specyfiki gry o takim charakterze czasem mogą nieść za sobą pewne ryzyko, dlatego też niezwykle ważne jest, aby wszyscy uczestnicy mieli tego świadomość. Konieczne jest odpowiedzialne zachowanie i co najważniejsze ciągłe respektowanie reguł bezpieczeństwa ustanowionych przez organizatora.