Ważne obszary tematyczne szkoleń dla menedżerów

W zeszłym tygodniu brałem udział w rozmowie znanych w Polsce prezesów zarządów spółek giełdowych. Rozmawiali, które kursy i sesje szkoleniowe dla kadry zarządzającej warto zakupić dla menedżerów firmy, by sprawnie kierować firmą. Właśnie w oparciu o tą dyskusję wyciągnąłem parę wniosków w tym obszarze. Poniżej zamieszczam kilka wniosków dla przyszłych menedżerów.
W szkoleniach i doradztwie dla przedsiębiorstw jest bardzo wiele typów kursów dla osób na stanowiskach menedżerskich. Na przykład przywództwo menedżerskie, prowadzenie negocjacji, motywowanie pozafinansowe, poszukiwanie kompromisu w konfliktach, radzenie sobie ze stresem, decyzje menedżerskie, komunikowanie się. W tym blogu pokazuję dość dokładnie parę typów takich sesji szkoleniowych. Mnóstwo treści znalazłem tu:
Oceny - http://www.szkolenia-menedzerskie.pl/prowadzenie_prezentacji_przemowieni... .
Które kursy i sesje szkoleniowe dla kadry zarządzającej należy przejść? Niżej lista ważnych tematów:
Podejmowanie decyzji – uczestnicy nauczą się podejmować dylematy w zakresie planów strategicznych, kłótni pomiędzy pracownikami, zamierzeń, budowania harmonogramów i motywowania członków zespołu. Decyzje menedżerskie bywa ważnym ogniwem na stanowisku menedżera. Kierownik podejmuje setki decyzji w ciągu krótkiego czasu, dlatego warto to robić skutecznie.
Motywowanie pozafinansowe – uczestnicy dowiedzą się jak wpływać na zachowania zatrudnionych w swoim dziale bez dodatkowego budżetu. Nauczą się diagnozować dążenia podwładnych, układać grafiki pracy i rozmawiać z podwładnymi. Projekty szkoleniowe z tego zakresu zwykle bywają realizowane jako praktyczne warsztaty.
Leadership – szef jest prawdziwym frontmenem i jednocześnie administratorem. Pracownicy w firmach zwykle myślą, iż przywódcy posiadają zawsze jakieś specjalne umiejętności. Często bywa tak, że jednostka ludzka da radę nauczyć się być prawdziwym frontmenem dla grupy. Projekty szkoleniowe z tego zakresu dają w zaawansowanej formie zwykle 2 dni. Trenerzy rozwijają kompetencje z wpływania na innych oraz metod motywowania podwładnych.
W osobnym wpisie opiszę podobne tematy szkoleń dla kierowników.
WIĘCEJ INFORMACJI O NASZYCH TEKSTACH
Ten portal prowadzi drużyna mających wieloletni staż konsultantów prowadzących treningi dla firm z różnych branż.
Redaktorem niniejszego tekstu jest Iwona Piga, trener prowadzący szkolenia z podejmowania decyzji a dodatkowo doradca w projektach dotyczących zagadnień rozwiązywania problemów organizacyjnych.
Tu mówimy także o:
- analizy motywacji osób zatrudnionych w instytucjach i organizacjach
- ankiety interpersonalne
- cykle kształceniowe z efektywności osobistego
- wyjazdy motywacyjnych
- kierowanie zasobami ludzkimi
Z satysfakcja gościmy Państwa w blogu i namawiamy do wielokrotnych wizyt na naszej witrynie.