Studia dla menedżerów zamiast projektów szkoleniowych

Ceny studiów dla menedżerów bywają różne i zależy to od rodzaju uczelni, liczby godzin dydaktycznych, języka wykładowego i szkoły zagranicznej, która firmuje zaświadczenie ukończenia kursu. Jest ważna dodatkowo lista zatrudnionych w Polsce wykładowców oraz fakt, czy prowadzą zajęcia kierownicy, czy badacze uczelni wyższych. Czy raczej opłaca się kupić dla menedżerów zestaw wielu szkoleń czy studia menedżerske?
Pracownicy, marzący o tytule zawodowym powinni zaoszczędzić na takie studia przynajmniej 30 tysięcy pln. Jednak za równoważność najdroższych studiów można by zakupić niezły samochód. Wybrane programy opisanych studiów znajdują się w reklamach uniwersytetów:Cykliczne Kursy Techniki Sprzedaży.
Poniżej podaję jako ilustrację kilka charakterystycznych dla branży szkół wyższych zajęć w ramach akademickich projektów menedżerskich.
21 tysięcy zł zapłacisz za akademickie kursy menedżerskie na które można się zapisać w Zachodniopomorskiej Szkole Administracji i Kierowania. Cykl studiów zajmuje 2 semestry oraz opłata jest rozłożona na malejące raty. Kiedy kandydat zdecyduje się zapłacić jedną opłatę, otrzyma 5 stów rabatu. Pomimo, że całość kosztu studiów nie jest wysoka, wykłady organizuje katedra naukowców z London College (Wielka Brytania) oraz Menchester University.
O wiele większą inwestycją będą studia menedżerskie w Krakowie, w Instytucie Organizacji i Zarządzania w miejscowej Akademii Ekonomicznej. Koszt tego typu kursów to w granicach 4-10 tysięcy dolarów. Opłaty jest możliwość wpłacać w malejących ratach. Wykłady odbywają się w w części po angielsku. W czasie trwania studiów z zakresu kompetencji kierowniczych można studiować cztery praktyczne specjalności.
Dla wielu spełnieniem marzeń będą studia z zakresu kompetencji kierowniczych na Uniwersytecie Warszawskim. Tu półtoraroczny projekt edukacyjny dla menedżerów kosztuje ponad 17 tys. Euro. W takiej sytuacji opłata dopuszczająca do rekrutacji, wynosząca 400 dolarów będzie dla kandydata dość niska. Ta prestiżowa szkoła wyższa kusi potencjalnych studentów współpracą z prestiżowym Uniwersytetem z Atlanty oraz wieloma dyplomami, potwierdzającymi wysoką jakość kształcenia. Uczelnia diagnozuje losy własnych abiturientów, którzy w całości rozwijają się zawodowo w międzynarodowych firmach w kraju i w Europie.

NASZE WPISY
Nasz portal kreuje kwartet doświadczonych badaczy tworzących kursy biznesowe z bardzo wielu dziedzin gospodarki.

W tym miejscu mówimy równeż o:
- pomiary motywacji specjalistów w różnych korporacjach
- kwestionariuszy rozwojowe
- programy rozwojowe z efektywności osobistego
- spotkania incentive
- zarządzanie zasobami ludzkimi
Cieszymy się że nas Państwo odwiedzili zachęcamy do następnych spotkań na tej stronie.