Inne wytyczne - dofinansowanie szkoleń

Spora liczba sygnałów wskazuje na to, iż za kilka kwartałów wyraźnie prostsze do zraportowania mają być dofinansowania z EFS zabudżetowane na kształcenie. U nas mam na myśli przede wszystkim fundusze na Warsztaty Nowoczesne Zarządzanie Czasem.
Wspomnianą plotkę uzyskaliśmy od zaprzyjaźnionego fachowca , zanaczając że wydaje się to informacja nie do końca pewna. Sugerujemy to skontrolować w sprawdzonym źródle.
Innowacja ma bazować na tym, że wymyślony ma zostać talon, którym człowiek na kursie zapłaci trenerom. Kilka dni później organizator szkolenia odda ten talon do instytucji finansującej i w rewanżu za przygotowaną fakturę dotacjodawca wyda należną kwote. Taki system ma skrócić kwestie papierkowe w programach unijnych. Beneficjenci będą raportować jedynie obieg bonów a nie najdrobniejszą fakturę za kserokopię, obiad i dziurkacz.
Podobnie dla pracodawców delegujących załogę na wykłady papierkologia ma nabrać bardziej przyjaznego wymiaru. Po nowemu wnioski formalne podobno zostaną krótsze. Oby.
Obawy budzi jednak kolejna plotka. Do korzystania bonu mają być dopuszczone jedynie organizacje kształceniowe, które dostaną akredytację. Tutaj warto podnieść wątpliwość o trafność przesłanek do otrzymania akredytacji.
kolejna obawa tyczy się wysokość stawki za realizację warsztatu. Czy wartość zapisaną na wspomnianym bonie skalkuluje odgórnie któryś ministerialny urzędnik?

WIĘCEJ
Niniejszy dziennik tworzy ekipa mających wieloletni staż fachowców organizujących wykłady na tematy miękkie z bardzo wielu sektorów rynku.
Autorem powyższego artykułu jest Iwona Piga, trener prowadzący szkolenia z rozwiązywania konfliktów a także doradca w projektach dotyczących zagadnień zarządzania strategicznego.
Tu zwykle piszemy także na temat:
- audyty motywacji kadry w dużych koncernach i małych firmach
- ankiety kompetencyjne
- szkolenia z efektywności osobistego
- wydarzenia motywacyjnych
- zarządzanie personelem
Z satysfakcja gościmy Państwa w blogu i namawiamy do kolejnych wizyt na naszej witrynie.