Charakterystyki sprawnej organizacji

W tym wpisie na tym portalu pokażę właściwości dobrze działającego zespołu, jakie czytelni może spotkać w literaturze przedmiotu. Będzie to wstępna część tekstu, ponieważ wyznaczników jest bardzo wiele. Więcej czytelnik może posłuchać na tym portalu: Coroczne Wydarzenia Angażujące Gry Szkoleniowe
W tym miejscu przedstawiam najważniejsze parametry skutecznego zespołu.
Kultura organizacyjna
Możesz ją wyczuć po kilkudziesięciu godzinach obserwacji, jest zazwyczaj niezapisana w żadnym dokumencie, easy-going i zachęcająca do współpracy. Gdy jest konstruktywna i dopasowana do grupy nie da się wskazać znaczących konfliktów. Ludzie w niej współpracujący bywają chętni do poświęceń i nastawieni na zadania. Nie widać oznak zniechęcenia.
Efektywna komunikacja
Ogromna część spotkań, w których uczestniczą dokładnie wszyscy. Bywają to dyskusje z tematu dotyczącego celów grupy. Jeśli rozmowa jest nieefektywna, menedżer bez wahania kieruje ją na zadany tor.
Dążenia grupy ludzi
Osoby należące do zespołu świetnie znają oraz chcą wykonać czynności i osiagają zaplanowane efekty grupy. We właściwym momencie wprowadza się efektywną rozmowę na temat celu, co powoduje, że pracownicy dążą do tego, aby identyfikować z działem w firmie.
Komunikacja
Współpracownicy w zespole szanują siebie nawzajem! Konwersacja nie daje skjarzeń skakania po rożnych sprawach. Każdy pomysł jest zapisany na tablicy. Członkowie zespołu nie boją się „zaryzykować” i opisać innowacyjną ideę, pomimo, że bywa ona zupełnie dziwaczna.
Rozwiązywanie konfliktów
Grupa nieźle diagnozuje konflikty. Z uwagą wysłuchuje się racje i zespół zamierza określić kompromis. Członkowie zespołu, którzy się nie zgadzają, nie próbują narzucać swoje zdanie lub okazywać złe uczucia. Kiedy nie zgadzają się, bez wahania przekazują odmienne zdanie.
To tyle menedżerskich inspiracji.
Redakcja: Krzysztof Domański
I JESZCZE JAK ZAWSZE PARĘ NIETYPOWYCH FAKTÓW ODNOŚNIE TEAM BUILDING Z OSTATNIEGO OKRESU:
- Ciesząca się największym wzięciem forma zadań team building : gry miejsce
- Najwyżej wycenione w ankietach po evencie zabawy – opinie uczestników: zadania survivalowe i szkoła przetrwania
- Statystyczna wielkość zespołu uczestniczącego w grze: osiemdziesiąt uczestników.
- Optymalne dla klienta dni tygodnia na event: środa.
- Najchetniej preferowana część kraju: Mazury

ŹRÓDŁO: Training Projects
Oferujemy wyjazdowe szkolenia team building i bardzo atrakcyjne wyjazdy integracyjne dla różnych zespołów.